Çelik kumlama

CE SERTİFİKALI sanayi, inşaat, şantiye donanımları ve ekipmanları

Çelik kumlama 


Yüzey kumlama , basınca dayanıklı kumlama kazanı , makinası ( makinesi)    içine doldurulmuş  çelik granürlerin , çelik gritlerin , cam kürelerin , kumlama kumunun vb..  malzemelerin  6-15  bar  basınçlı hava ile  çelik yüzeylere, mermer yüzeylere , ahşap yüzeylere   püskürterek ,  bu yüzeylerdeki  pas , boya , kir , çapak  vb ..  istenmeyen katmanları kaldırma  , mekanik  temizleme işlemidir.  Kumlama işlemi ,  özel kumlama odası /odaları , kumlama kabinleri ( kabini )   içinde yapılmaktadır. Taşınamayacak ürünler  saha alanında kumlamacı ( kumlamacılar )  tarafından  kumlanır. 

Kumlama işlemi sadece  basınçlı  hava kullanılarak yapılmaz.   çelik bilyaların  merkezcil  kuvvetle savrulup,   temizlenmesi istenen yüzeye  hızla çarptırılarak ta yapılabilir.  Bu işlem  kumlama makinaları ( makineleri) ile yapılmaktadır

celik-kumlama

Çelik kumlama

Statik ve Dinamik Test
İmalatı yapılan her Çelik kumlama sevkiyatı yapılmadan önce  kontrol mühendisleri  tarafından statik ve dinamik kontrollere tabi tutulmaktadır.Bu yüklemeler sonucunda Çelik kumlamanın, kapakların menteşe ve kilitleme bölgeleri, bağlantı mekanizmaları  test edilip güvenilirliği  mühendislerimizin imzalarıyla rapor edilir.

Garanti ve Yedek Parça
Çelik kumlama çeşitleri  garanti kapsamında olup, uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlanıp imalatı yapılmıştır. Mühendislerimiz Çelik kumlama çeşitleri nın ilerleyen zamanlarda deforme olan bir parçanın kolay değiştirilebileceği modelde tasarladılar. Garanti süresinden sonrada  yedek parça üretimleri devam etmekte olup uzun yıllar yedek parça desteği vermekteyiz.

CE Sertifikalı
Çelik kumlama çeşitleri için temel konu kalite ve güvenilirliktir.Tasarım ve imalatlarımız yapılırken bütün ülkelerin Çelik kumlama çeşitleri standardı dikkate alınarak en iyisi yapılmaktadır.Çelik kumlama çeşitleri ürünümüze,  Avrupa'nın en iyi güvenlik test ve belgendirme kuruluşları tarafından, CE  markası vurularak kalitesi uluslararası alanda kanıtlanmıştır.

Uygun Fiyat Politikası
Biz Çelik kumlama çeşitleri ürünlerinde kalite ve güvenliğe önem veriyor ve bundan asla taviz vermiyoruz. Kaliteli malzeme kullanıyoruz,  uzman personelleri çalıştırıyoruz ve Avrupa'nın en güvenilir  CE belgelendirme kuruluşlarıyla çalışıyoruz.Çelik kumlama çeşitleri çeşitli tasarım ve donanımlarına göre maliyetleri hesaplanıp ürün özelliklerine göre müşterinin memnun kalacağı bir satış fiyatı politikası oluşturuyoruz.

Farklı Model Çeşitliliği
Çelik kumlama kullanıcıların farklı durumlara özel kullanmak istemeleri nedeniyle mühendislerimiz farklı özelliklerde Çelik kumlama tasarladılar Bu modellerin galvaniz kaplamalı ve isteğe bağlı opsiyonları vardır.

3D Tasarım ve FEA Analiz
Çelik kumlama detayları düşünülerek bilgisayar ortamında üç boyutlu (3D) dizayn edilir. Sonlu elemanlar tekniği (FEA) yazılımları kullanılarak üretim öncesinde tüm eksiklikler giderilerek gerçeğe en yakın iş güvenliği konularında kusursuz konstrüksiyon modellemeye çalışılır.

Kalite Kontrol Sistemli Üretim
Çelik kumlama çeşitlerinin her bileşen parçası kalite kontrolcüler tarafından malzeme kalitesi kontrolü, ölçü kontrolü, kaynak kalitesi kontrolü, yüzey kaplama kontrolü yapılarak montaj aşaması için en iyi şekilde hazırlanırlar.  Bu aşamaların hepsi mükemmel bir Çelik kumlama içindir.

Kurulum ve Kullanım Bilgisi
Çelik kumlama modelleri opsiyonlarında ilave edilecek bağlantı mekanizmaları ile birlikte kurumları hızlı ve emniyetlidir.Çelik kumlama kullanımıyla ilgili tüm kullanım talimatı bilgileri ek dosyalarda ürünlerle birlikte verilmektedir.

Çelik kumlama kullanım alanları


 

Sanayi alanları
Yapı arazileri
Fabrikalar
Nalburiye satış noktaları
Hırdavat satış alanları
İnşaat sahaları
error: Ce Copyright Tüm Hakları KARMA METAL\'e Saklıdır